trika-cz-728-90-v2.gif

Onemocnění, známé široké veřejnosti pod názvem cukrovka, je opravdu velmi rozšířená civilizační choroba. Procento nemocných navíc narůstá každým rokem a každým rokem se také věk nemocných snižuje. Cukrovka jako taková je v podstatě neléčitelná, za pomoci dietních a režimních opatření v kombinaci s vhodnou medikací však lze její následky výrazně omezit, nelze ji však plně vyléčit. V pozdějším věku se projevuje i špatným prokrvováním především dolních končetin a častým vznikem otlaků. V nejhorším případě dochází až k takovým degenerativním změnám, že je potřeba přistupovat k razantním chirurgickým řešením.

Je lepší problémům předcházet než je řešit

U většiny pacientů je možné problémům s dolními končetinami a chodidly předcházet i za pomoc vhodné diabetické obuvi . Ta je velmi pohodlná, zajišťuje jednak dostatečný prostor, který je antibakteriálně a antimykoticky ošetřen, jednak brání vzniku otlaků. Šířka je snadno nastavitelná pomocí šněrování, přesto je potřeba konkrétní velikost v každém případě vyzkoušet. Vhodnou obuví lze předcházet specifickým komplikacím na chodidlech, které mají svůj původ právě k cukrovce.

Když Vám diabetes zkomplikuje život
Ohodnoťte příspěvek
Company SA
CIF: B123456789
New Burlington St, 123
CP: W1B 5NF Londýn (Spojené království)
Tel: 9XX 123 456

office@company.com


Speciální internetový magazín, kde najdete mnoho zajímavých článků z prostředí naší republiky a pro srovnání také některé situace ze zahraničí a snadno si tak uděláte obrázek o aktuálním dění.